Huizenprijzen in Lissabon: de INE-index, Q2 2026

Wat woningen in Lissabon per vierkante meter echt opbrengen: de officiële medianen van het INE voor de stad en alle 24 deelgemeenten (freguesias), elk kwartaal sinds eind 2021, afgezet tegen de buurgemeenten en het landelijke cijfer.

In het kort. Volgens het INE, het Portugese statistiekbureau, bedroeg de mediane verkoopprijs van woningen in Lissabon € 5.192/m² over de 12 maanden tot juni 2026, 14,7% meer dan een jaar eerder (iets minder snel dan een kwartaal eerder) en het hoogste niveau in de regio Lissabon. In de 24 deelgemeenten (freguesias) van de stad loopt de mediaan uiteen van € 3.850/m² in Santa Clara tot € 7.254/m² in Santo António. Het gaat om prijzen uit afgeronde verkopen, niet om vraagprijzen, en daarmee zijn ze een goede toets voor elk aanbod; we werken deze pagina bij na de volgende publicatie van het INE in januari 2027.

€ 5.192Mediaan per m², 12 maanden tot juni 2026
+14,7%Verandering in één jaar
+47%Verandering sinds Q4 2021
2,29×Keer de Portugese mediaan (2,72 in Q4 2021)

Hoe heeft de prijs per m² zich sinds 2021 ontwikkeld?

Mediane verkoopprijs per m² over 12 maanden, Q4 2021–Q2 2026Lissabon, Cascais, Oeiras, Groot-Lissabon, Sintra en Portugal; bron INE.1.0002.0003.0004.0005.0006.000Q1 2022Q1 2023Q1 2024Q1 2025Q1 2026Cascais 4.889Oeiras 4.438Groot-Lissabon 3.757Sintra 3.068Portugal 2.264Lissabon 5.192

Mediaan in € per m² van woningen die in de voorgaande 12 maanden zijn verkocht, INE. Lissabon is de dikke lijn; Groot-Lissabon en Portugal zijn gestippeld.

Vier dingen die de INE-cijfers laten zien

1. De duurste markt van de regio, maar niet de snelst groeiende

De 12-maandsmediaan van Lissabon, € 5.192/m² tot juni 2026, is 1,38 keer het cijfer van Groot-Lissabon (€ 3.757/m²) en 2,29 keer het landelijke (€ 2.264/m²). In het afgelopen jaar steeg de stad echter met 14,7%, minder dan Groot-Lissabon (18,7%) of Portugal als geheel (17,7%), dus de kloof wordt kleiner: in Q4 2021 kostte een vierkante meter in Lissabon 2,72 keer de Portugese mediaan. Het laatste kwartaal liet bovendien een vertraging zien: de 12-maandsmediaan van de stad steeg met 2,2%, na 4,2% in Q1 2026, terwijl Groot-Lissabon en Portugal elk met 4,4% stegen; de jaargroei van Lissabon zakte van 15,2% naar 14,7%.

2. Een groot verschil tussen deelgemeenten, dat weer toeneemt

Santo António is met € 7.254/m² de duurste deelgemeente, gevolgd door Parque das Nações (€ 6.269) en Avenidas Novas (€ 6.144); Santa Clara is met € 3.850/m² de goedkoopste. Een vierkante meter in de duurste deelgemeente kost dus 88% meer dan in de goedkoopste. Dat is nog minder dan 117% in Q4 2021 en de piek van 132% in Q4 2023, maar sinds het dieptepunt van 71% in Q1 2025 is het verschil elk kwartaal gegroeid. Van de 24 medianen per deelgemeente liggen er 11 boven het stadscijfer en 13 eronder, dus de mediaan van de stad zegt weinig over een afzonderlijke straat.

3. Snelle stijgers, en de enige deelgemeente die daalde

In het jaar tot juni 2026 stegen Avenidas Novas (+23,8%), Belém (+22,9%) en Ajuda (+21,6%) het snelst. Slechts één deelgemeente daalde: Marvila (−1,5%). Marvila ligt nog 48% boven het niveau van Q4 2021, maar onder zijn piek van € 6.049/m² in Q1 2024; in een deelgemeente met relatief weinig verkopen kan een handvol nieuwbouwprojecten de mediaan flink verschuiven. Santa Maria Maior, waar Alfama en de Baixa onder vallen, ligt weer boven het niveau van een jaar eerder (+6,4%), maar blijft met € 5.200/m² onder de € 5.350/m² van Q3 2024. Volgens de Lissabonse verordening op vakantieverhuur (RMAL), van kracht sinds 6 december 2025, is het een van de drie deelgemeenten in de zone van absolute inperking voor nieuwe vakantieverhuur (Alojamento Local); ook de andere twee, Misericórdia (+12,6%) en Santo António (+20,3%), bleven stijgen, en de regels gelden pas in de laatste 7 maanden van de periode van 12 maanden. De cijfers laten dus tot nu toe geen duidelijk verband zien tussen de regels en de prijzen; de komende kwartalen zullen meer zeggen.

4. Lissabon blijft zijn buren voor, maar zij lopen in

Van de omliggende gemeenten komt Cascais met € 4.889/m² het dichtst in de buurt, gevolgd door Oeiras (€ 4.438); daarna volgen Odivelas (€ 3.595), Loures (€ 3.421) en Amadora (€ 3.315), en Sintra is met € 3.068/m² het goedkoopst. Sinds Q4 2021 zijn ze allemaal sneller gestegen dan Lissabon (47%), van Cascais (61%) tot Sintra (98%). De voorsprong van Lissabon op Cascais is geslonken van 16% naar 6% en op Oeiras van 34% naar 17%; in het afgelopen jaar groeide alleen Cascais (14,6%) langzamer dan de stad.

Wat kost een vierkante meter in elke deelgemeente?

Deelgemeente€/m², Q2 2026€/m², Q2 20251 jaarSinds Q4 2021t.o.v. LissabonWijkgids
Santo António7.2546.031+20,3%+33%+40%Príncipe Real & Avenida
Parque das Nações6.2695.840+7,3%+41%+21%Parque das Nações
Avenidas Novas6.1444.961+23,8%+45%+18%Avenidas Novas
Campo de Ourique6.0555.528+9,5%+52%+17%Campo de Ourique
Misericórdia6.0145.340+12,6%+37%+16%Chiado & Bairro Alto
Belém5.8894.793+22,9%+54%+13%Belém & Restelo
Estrela5.7705.487+5,2%+42%+11%Lapa & Santos
Campolide5.5805.143+8,5%+65%+7%
São Domingos de Benfica5.3234.486+18,7%+58%+3%
Ajuda5.2554.321+21,6%+58%+1%
Santa Maria Maior5.2004.888+6,4%+25%+0%Alfama & Baixa
Alvalade5.1524.888+5,4%+35%−1%
Areeiro5.1504.338+18,7%+47%−1%
São Vicente5.0454.852+4,0%+48%−3%
Alcântara4.9654.631+7,2%+50%−4%
Marvila4.9525.025−1,5%+48%−5%
Beato4.8804.229+15,4%+77%−6%
Lumiar4.8774.135+17,9%+52%−6%
Benfica4.7924.155+15,3%+65%−8%
Arroios4.7344.216+12,3%+37%−9%
Carnide4.6904.451+5,4%+34%−10%
Penha de França4.6593.867+20,5%+48%−10%
Olivais4.3993.879+13,4%+57%−15%
Santa Clara3.8503.450+11,6%+54%−26%
Lissabon — gemeente5.1924.525+14,7%+47%—

Gesorteerd op de laatste 12-maandsmediaan. De wijkgidsen volgen buurten, die kleiner zijn dan een deelgemeente: Alfama en de Baixa liggen in Santa Maria Maior, Chiado en Bairro Alto in Misericórdia, Príncipe Real en de Avenida da Liberdade in Santo António, Lapa en Santos in Estrela, Restelo in Belém.

Wordt de voorsprong van Lissabon op zijn buren kleiner?

Hoeveel meer een vierkante meter in Lissabon kost dan in Cascais, Oeiras en Groot-Lissabon0%10%20%30%40%50%60%70%Q1 2022Q1 2023Q1 2024Q1 2025Q1 2026t.o.v. Groot-Lissabon +38%t.o.v. Oeiras +17%t.o.v. Cascais +6%

12-maandsmediaan van Lissabon gedeeld door de medianen van Cascais, Oeiras en Groot-Lissabon, min één; dezelfde INE-reeks.

Hoe verhoudt Lissabon zich tot de buurgemeenten?

Gebied€/m², Q2 20261 jaarSinds Q4 2021Meerprijs Lissabon
Lissabon5.192+14,7%+47%—
Cascais4.889+14,6%+61%+6%
Oeiras4.438+16,7%+68%+17%
Odivelas3.595+20,6%+67%+44%
Loures3.421+21,8%+75%+52%
Amadora3.315+23,2%+82%+57%
Sintra3.068+26,9%+98%+69%
Groot-Lissabon (NUTS III)3.757+18,7%+74%+38%
Portugal2.264+17,7%+75%+129%

Samenvatting

  • Mediane verkoopprijs in Lissabon: € 5.192/m² over de 12 maanden tot juni 2026 (INE), +14,7% op jaarbasis en +47% sinds Q4 2021.
  • De duurste markt van de regio, op 2,29 keer de Portugese mediaan, maar met een tragere groei dan Groot-Lissabon (+18,7%) en Portugal (+17,7%).
  • De medianen per deelgemeente lopen van € 3.850/m² (Santa Clara) tot € 7.254/m² (Santo António); 23 van de 24 deelgemeenten stegen in een jaar, alleen Marvila daalde licht.
  • Alle buurgemeenten zijn sinds Q4 2021 sneller gestegen dan Lissabon; de voorsprong van Lissabon op Cascais is gedaald van 16% naar 6%.

Hoe de index werkt

Wat er wordt gemeten. De indicator is de valor mediano das vendas por m² de alojamentos familiares van het INE, de mediane prijs per vierkante meter van verkochte woningen. Het INE berekent die uit de belastinggegevens die bij elke afgeronde verkoop worden ingediend, dus elk cijfer op deze pagina is een transactieprijs, elk kwartaal gepubliceerd voor gemeenten en deelgemeenten.

Een voortschrijdende 12-maandsmediaan. De waarde van elk kwartaal bundelt de verkopen van de 12 maanden die in dat kwartaal eindigen (Q2 2026 = juli 2025 – juni 2026). Daardoor is de reeks stabiel genoeg om kwartaal met kwartaal te vergelijken, maar reageert ze met enige vertraging op veranderingen in de markt. Een afzonderlijk kwartaal schommelt sterker: de mediaan van het INE voor alleen de verkopen in Q2 2026 was € 5.299/m², boven het 12-maandscijfer, zoals gebruikelijk bij stijgende prijzen, omdat daarin alleen de meest recente verkopen zitten.

Cijfers per deelgemeente. Het INE rapporteert de 24 deelgemeenten van Lissabon zoals die zijn vastgelegd bij de bestuurlijke hervorming van de stad in 2012 (Lei 56/2012), die de vroegere 53 deelgemeenten verving. Onze wijkgidsen beschrijven buurten, die kleiner zijn dan een deelgemeente; de mediaan van een deelgemeente is dus een vertrekpunt voor een straat, geen prijs ervoor.

Verkoopprijzen versus vraagprijzen. Vastgoedportalen tonen wat verkopers vragen, en hun gemiddelden neigen naar grotere en nieuwere woningen. Ze liggen meestal ruim boven de medianen van het INE. Gebruik het INE om te beoordelen wat kopers werkelijk hebben betaald, en vermeld bij elk portaalcijfer dat het om een vraagprijs gaat.

Beperkingen. Een mediaan mengt appartementen en huizen, nieuwbouw en bestaande bouw, kleine en grote woningen. Een verschuiving in wat er verkocht wordt kan hem doen bewegen, en een deelgemeente met weinig verkopen beweegt sterker dan de stad. We publiceren de cijfers van het INE zoals ze verschijnen, zonder ze aan te passen of af te vlakken.

Bron en volgende update. INE, Estatísticas de Preços da Habitação ao nível local, publicatie van 23 oktober 2026, reeks Q4 2021–Q2 2026. Het INE publiceert de cijfers voor Q3 2026 naar verwachting in januari 2027; na die publicatie werken we deze pagina en het csv-bestand bij.

Downloaden en hergebruiken. lisbon-ine-median-price-m2.csv: gescheiden door puntkomma's, 33 gebieden × 19 kwartalen, vrij te hergebruiken onder CC BY 4.0. Vermeld als bron: Leitstern Lisbon Estates, Woningprijsindex Lissabon, Q2 2026, INE-gegevens, lisbon.house/nl/data/lisbon-property-index/.

Veelgestelde vragen

Wat kost een vierkante meter in Lissabon in 2026?

De mediaan van het INE voor in Lissabon verkochte woningen bedroeg € 5.192/m² over de 12 maanden tot juni 2026, +14,7% ten opzichte van een jaar eerder. Het is de prijs die bij afgeronde verkopen is vastgelegd; vraagprijzen op portalen liggen meestal hoger.

Welke deelgemeente van Lissabon is het duurst?

Santo António, waar Príncipe Real en de Avenida da Liberdade onder vallen, met € 7.254/m² over de 12 maanden tot juni 2026, vóór Parque das Nações (€ 6.269) en Avenidas Novas (€ 6.144). De goedkoopste deelgemeente is Santa Clara met € 3.850/m² (INE, niveau deelgemeente).

Stijgen de huizenprijzen in Lissabon nog?

Ja, maar langzamer. De mediaan van de stad steeg in het afgelopen jaar met 14,7% (tegen 15,2% in de 12 maanden tot maart 2026) en in het laatste kwartaal alleen al met 2,2% (na 4,2% in het kwartaal daarvoor); 23 van de 24 deelgemeenten gingen omhoog. Alleen Marvila (−1,5%) daalde (INE).

Is Lissabon duurder dan Cascais of Oeiras?

Ja. Over de 12 maanden tot juni 2026 stond Lissabon op € 5.192/m², Cascais op € 4.889/m² en Oeiras op € 4.438/m². Het verschil wordt wel kleiner: beide zijn sinds Q4 2021 sneller gestegen dan Lissabon (INE).

Wanneer is de volgende update?

Het INE publiceert de cijfers voor Q3 2026 naar verwachting in januari 2027. Na die publicatie werken we de cijfers, grafieken en het csv-bestand op deze pagina bij.

Bronnen

Algemene informatie op basis van officiële statistieken; geen juridisch, fiscaal of beleggingsadvies.

Vertel ons wat u zoekt

Wijk, budget, type woning en planning zijn genoeg om te beginnen. We antwoorden met de cijfers van de deelgemeente, de regels en de kosten die voor uw zoektocht gelden, en de volgende stappen.